Blogi

Rasedana joogafestivalil

Kõigepealt palju õnne! Kui mõtled, kas tohid ka Joogafestivalist osa võtta, siis muidugi võid! Ja on ka mõned soovitused ja vastunäidustused. Uuri siit:
Aga kui sa pole kunagi varem joogat teinud, siis vali endale pigem sobivaid teemasid siseruumide töötubade hulgast. Naudi kõrge vibratsiooniga õhkkonda: head mõtted, kõrge teadlikkus, meditatiivsed seisundid, tervislik toit ja muidugi ülendav muusika! See ongi parim, mida sa saad endale ja oma kõhutitale pakkuda.

Kui ei ole terviseprobleeme, võib tavaliselt raseduse korral teha joogaharjutusi kuni 120. raseduspäevani (arvestatakse alates eostamisest, st lugemine algab umbes kaks nädalat pärast meditsiinilist raseduse alguse arvestamist). Pärast 120ndat raseduspäeva võib praktiseerida vaid joogat rasedatele.

Füüsiline jooga üleüldiselt mõjub sageli puhastavalt, aga just seda peab raseduse ajal vältima. Sa küll võid osaleda tavalises joogatunnis vaadates ja asendeid, mida saad võtta, pehmelt ja lühidalt proovides, kuid ära kurna end. On mitmeid harjutusi, mis rasedatele ei sobi ja isegi kui Sa neid ei tea, siis võid kindel olla, et Sinu keha annab Sulle kohe märku, kui sulle miski ei sobi – sel juhul viivitamatult kuula ja austa teda. Kui su kõht läheb kõvaks, katkesta kohe, püüa lõdvestuda ja puhata. Kui sa oled üle viie kuu rase, on parim puhkus vasakul küljel lamades.

Kui sul on mingisuguseid terviseprobleeme või on olnud tõsisemaid probleeme minevikus, konsulteeri enne arstiga, kui alustad ükskõik millise joogastiiliga. Siin on lühike nimekiri mõnedest sümptomitest ja näidustustest:

Varasem raseduse katkemine
Veritsemine või muu näitaja võimalikust raseduse katkemisest
Varasem abort, mis tekitas terviseraskusi
Nõrk emakakael
Kõhukrambid või emaka kokkutõmbumine.
Pärast 120. raseduspäeva tuleks vältida:

Harjutused, mis pingutavad kõhulihaseid (tavaliselt seliliasendis) ning kõik poosid, mida tehakse kõhuli lamades
Füüsilised ja hingamisharjutused (pranayama), mis kõrgendavad vererõhku (Sinu pulss ei tohiks minna üle 140 löögi minutis)
Suur Lukk (Mahabhanda), Diafragmalukk (Uddhianabandha ) ja Juurelukk (Mulabhanda). Vaagnapõhjalihaste pingestamine on lubatud enamus puhkudel ka raseduse ajal ning pärast sünnitust
Jalatõsted (tohib teha ainult külili lamades)
Kõik tagurpidi (pea alaspidi) asendid, näiteks turiseis, peapeal seis ja kätelseis
Hinge kinni hoidmine peale väljahingamist (kõhu kontraktsiooni vältida)
Staatilised sääretugevduse poosid
Harjutused, mis võimendavad juba olemasolevaid nõrkusi või vigastusi sinu kehas
Füüsiliselt rasked mürke väljutavad harjutused
Pärast 5ndat kuud väldi lapse asendit (Baby Pose) ja gongimeditatsioone.
Väldi ka selili lamamist peale 5ndat raseduskuud, kui kõht on juba kaalukam. Lapse raskus surub suurimale veenile Sinu kehas. See võib põhjustada madala vereringluse kogu kehas ning peapööritusi. Parim asend tõhusaks vereringluseks on vasakul küljel lamamine. Kuid ei tasu hakata kartma, kui avastate end magamas selili. Proovi magada toetades oma keha patjadega
Pärast 36ndat nädalat väldi seisvaid nn elunärvi venituse harjutusi (pea alaspidi alla kummardamist, kõiki ettepainutusi, mis kontraheerivad kõhtu) ja ebasümmeetrilisi asendeid).

Hi, I’m Gloria Watts